Magie specifické pouze pro tvou lišku.
Mezi zasvěcenými se často šuškají příběhy o modrém ohni, málokdo ho však mohl skutečně spatřit. Modrý oheň je odolnější, houževnatější, a především dominuje nad tím běžným. Nejen, že Herree neubírá tolik energie ho používat, může ho ale použít i jako štít proti cizími ohni, či díky němu může cizí oheň „vtáhnout“ do svých spárů, pokud se opravdu hodně snaží (to už je ale poměrně namáhavé). Také tento oheň lépe udržuje ve vlhku. Pro použití modrého ohně nesmí Herrea pocítit strach, lze ho tedy plně využívat jen pokud si je sama jistá svou silou a sebevědomím. Jakmile se něčeho bojí, síla modrého ohně se výrazně snižuje, až může zcela zmizet. Také se hodně odvíjí od jejího psychického a fyzického stavu.
Pokud se hodně snaží, může Herrea cíleně odolat magickým účinkům například manipulace, nebo i čtení myšlenek. Magii může využít vědomě, ve většině případů je ale působení zcela nahodilé. Cílené používání (pokud například chce ukrýt některou svou myšlenku) je hodně náročné po psychické stránce. Ne vždy může tato ochrana fungovat na 100%. Záleží v jakém je Herrea stavu a také na tom, jak vysokou úroveň ovládání magie, má její protivník. Do určité míry jí tento štít chrání také před halucinacemi, iluzí...
Každý z nás by si občas přál zmizet. Herra dostala od bohyní dar, díky kterému si může zachránit kůži, pokud se nachází ve svízelné situaci. Ačkoli málokdy utíká z boje, pokud by jí šlo o život, dokáže v pár vteřinách zmizet – pomocí přeměny v motýla. Aby byla přeměna efektnější a účinnější, v okamžik přeměny se kolem objeví stovky dalších motýlů, není proto možné, aby soupeř poznal, který z nich je Herrea. A ta může beze strachu zmizet. Magie se ovšem nedá využít v jiných situacích, je možné se díky ní pouze zachránit, pokud už jiná možnost není, dá totiž použít pouze při silném emočním výkyvu – strachu. Nejedná se o moc fyzicky vyčerpávající umění.
Jed - Herrea má kolem sebe často pár modrých motýlů, kteří mají křídla pokrytá jedem. Pokud potřebuje, může je i přivolat. Pokud se tento jed z křídel dostane na jinou lišku, může jí způsobit svědění, v silnější dávce i nevolnost, zmatenost, malátnost. Samotná Herrea je proti tomuto jedu imunní.
Účinek jedu odeznívá poměrně rychle, ale svědění a pálení se na místě napadaní vyskytuje ještě dost dlouho (až jeden Saeronský den = 15 reálných dní). Koupání ve vodě může urychlit proces hojení.