Discord slouží pro rychlejší komunikaci mezi hráči a vedením. Také se zde konají rychloakce, při kterých si můžete občas vydělat pár kamínků navíc.

Acernisavatar

Informace

Uživatelské jméno acernis
Zobrazované jménoAcernis
Skupina Neaktivní
Zaregistrován od 25.1.2020 17:46
Naposledy aktivní 26.3.2021 22:31
Příspěvků 10, zobrazit >
Počet přihlášení 21
Jméno:Acernis
Pohlaví:samice
Druh:Liška šedá
Datum narození:2. 7. 2015
Sourozenci:Larix (♂), Populus (♂), Picea (♂)
Matka/ otec:Betula / Cinis
Území:...nemá skupinu...
Partner/ ka:...nemá partnera...
Potomci:...nemá potomky...
Patron:...nemá patrona...

Povaha & zajímavosti

Acernis je velmi klidná liška. Je tak nějak smířena se světem okolo, s událostmi ve svém životě a často tak nevyšiluje, či se se nezlobí. Ovšem, i ona má samozřejmě své meze, které se, jak jí občas přijde, snaží hromada lišek překročit. Její vyrovnání má kořeny nejspíše ve věku, jelikož není úplné mládě, ale ke stáří má stále také daleko.
Něco na ní je, hlavně co se týče hrdosti, se kterou nese své světlé tělo a jak se dívá na svět okolo. Jakoby stále posuzovala, zda jí jsou ostatní dost dobří a zda by se s nimi měla vůbec zaobírat. Nejraději takové pohledy věnuje liškám, když je sama v bezpečí korun stromů. Tehdy se i objevuje její břitký humor, jelikož má pocit, že je v bezpečí. Ne každý její slova chápe a tak se kvůli nim již párkrát dostala do potyček, které naštěstí skončily jen škrábanci, které se brzy zahojily. Pokud se však podíváte lépe, mimo hrdost této lišky uvidíte hrubý intelekt, který se v očích taktéž zračí. Něco, co vás neodsoudí na základě jednoho chybného kroku, ale na základě vašeho... inu, vašeho chování k dalším liškám, kořisti a podobně.
Ač tedy nesoudí na první pohled, dost lehce si vás zaškatulkuje. Ač to zní jako protiklady, rozhodně to tak není. Její škatulky totiž skýtají názvy jako 'hrozba' a podobné. Každou lišku se tak snaží si zařadit co nejdříve, aby se těm, kteří by jí mohli snad ublížit, vyhýbala. Nemá totiž příliš ráda rozbroje. Vyrůstala se třemi bratry, kteří si v tom libovali a samotná jejich sestra se tak vždy stáhla do ústraní a doufala - že na ni nedojde. To však neznamená, že by neměla vůli se bránit, pokud by se jí někdo pokusil ublížit. Pokud jí ale někdo pocuchá srst, liška o sebe následně velmi pečuje, aby se dostala do původního stavu. I proto právě většina zranění zmizela - má svou krásnou srst ráda a nehodlá si ji špinit zraněními. I právě proto, pokud se vrátíme kousek výš, její hrdost může působit jako nafoukanost. Samotná Acernis často samu sebe nechápe. Jak by ji tedy mohli pochopit chudáci ostatní?
Vzhledem k tomu, že lišky jako je ona, jsou samotářky, spíše se zdržuje v místech, kde nemá tolik pozornosti. Ač není zrovna pouštní typ, má písečná místa ráda kvůli své barvě, jelikož zde zlehka zapadne. Schovává se tak na okrajích pouští a podobně barevných míst, když nechce být viděna. Často si povídá sama se sebou, ať už ve své hlavě, či nahlas. Má ráda zajímavý rozhovor a dosti velkou část života zastávala ten názor, že jediný, kdo jí ho dokáže poskytnout, je ona sama.
Podívejme se však i na momenty, kdy se tato liška rozzlobí, nebo jednoduše nemá dobrou náladu a ukazuje to všem okolo. Tehdy je neskutečně drzá a nepříjemná, ač je schopna ostatním říct, že jednoduše náladu na společnost nemá. Nemá to co společného s její vyrovnaností, spíše se to týká jejích vlastních úvah a pitvání všeho, co se jí v životě stalo. Tedy spíše než vztek se hodí pojem rozmrzelost. V takovém stavu ji potkat vážně nechcete - byla by schopna proklít Vás, Vaše potomky a ještě deset dalších pokolení. Má vážně ostrý jazýček, když se jí něco nepozdává.
Většinou se však k cizím liškám snaží být zdvořilá, ne příliš vlezlá a ne příliš otevřená. Její důvěru je třeba si zasloužit a ona to samotné dělá pro ostatní - když se jí zalíbí, postará se o to, aby ji jako přítele nakonec brali. Samozřejmě však nic nedává zadarmo. Musí ve vás vážně něco vidět, aby se začala snažit sama od sebe - jindy totiž nechává iniciativu na druhé lišce.
Při náhodném setkání by dost možná druhou lišku ignorovala. Pokud by však příliš toužila po kontaktu, možná by se přiblížila i sama od sebe, ale nespoléhejte na to. Je samotářský tvor a tak musíte spíše překvapit vy ji, než aby to ona dělala vám.

Zajímavosti:
> Užívá si spíše společnost samic
> Zbožňuje písek nejen kvůli možnosti se v něm schovat
> Miluje pohled na svět z korun stromů
> Posuzuje dost lišek podle jejich loveckého umu a interakce s kořistí
> Necítí se dobře ve společnosti větších jedinců než je ona sama
> Velikostně je zdravý průměr
> Ráda si hraje a to nejen s mláďaty
> Pokud se jí jiná liška zalíbí v milostném kontextu, je nervózní a je to na ní znatelné
> Nikdy neměla partnera ani partnerku
> Opět, po milostné stránce spíše preferuje samice
> Většinou raději volí útek než útok
> Ač je na své zbarvení hrdá, před jinými šedými liškami se stydí - byla kvůli neobvyklé barvě terčem posměchu bratrůHistorie

...nemá doplnenú históriu...


Vlastnosti


MagieSkupinová magieSpecifické magie

Inventář


Diplomy, akce, výpravy…

. . .


U Ž I V A T E L