Mantelrayavatar

Informace

Uživatelské jméno mantelray
Zobrazované jménoMantelray
Skupina Neaktivní
Zaregistrován od 3.6.2019 21:20
Naposledy aktivní 17.6.2019 11:32
Příspěvků 5, zobrazit >
Počet přihlášení 21
Jméno:Mantelray
Pohlaví:Samec
Druh:Liška obecná
Datum narození:2. 8. 2016
Sourozenci:Donne, Moro, Yara, Juniper, Ramira Tredcha
Matka/ otec:Ellaria / Raymond
Území:...nemá skupinu...
Partner/ ka:...nemá partnera...
Potomci:...nemá potomky...
Patron:...nemá patrona...

Povaha & zajímavosti

Dlouhosáhlé poetické rozepisování Mantelrayovy komplexní povahy by prakticky nikoho nebavilo, především ne samotného Mantelraye. Ne - kdyby to měl vzít do vlastních rukou, představil by se tak, aby ostatní zaujal, ale zůstal obepřen oparem tajemna.
Z lišáka na první pohled sálá horlivost a temperament. Kdyby se vám někdy zdálo, že okolo něj vidíte fata morgánu, určitě nehalucinujete. Mantelray je na první pohled vedro samo. Můžete si pod tím představit úžasnou párty u bazénu, ale také žízeň, pot a spáleniny. A přesně tak vás lišák přiměje se cítit. Netušíte. Netušíte vůbec nic.
Je to, dalo by se říct, klasický jižan. Žádná velká síla, ale velká hbitost a ladnost. Jiskra v očích i v odlesku jeho křišťálově bílých tesáků, když se lišácky usmívá. Ale co se skrývá pod tímto vzezřením?
Dalo by se říct, že je jako charakter velice hořkosladký. Špičkové vystupování vyvažuje chování jako že je nad věcí, ať už se děje prakticky cokoliv, což by jednoho překvapilo, protože to najednou vypadá, že slušně vychovaný lišák zažil kdejakou divočinu. Výjimečnou inteligenci, všeobecný přehled, schopnosti a smysl pro humor i improvizaci vyvažuje to, že máte nepříjemný pocit, že vám prakticky vidí do duše. Na druhou stranu se s Mantelrayem nikdy nenudíte. Energií, komplimenty a divokými příběhy dovede ve správnou chvíli zvednout náladu kdejaké smutné duši. To z něj určitě dělá lišáka, kterého chcete mít po svém boku. Jen možná ne lišáka, kterého necháte vám hlídat záda…
Není to o tom, že by se Mantelrayovi nedalo věřit. Jen je kombinací enormního temperamentu a ledového klidu zároveň, což by jednoho mohlo mírně vyděsit, nebo vybudit nějaké podezření, ještě vedle toho, jak moc nad věcí neustále je. Mantelray si sám dává dobře záležet, aby o všech věděl co nejvíce, a měl co nejlepší přehled o okolních vztazích, konexích a dění. Sám se také netají svou divokou minulostí, což je při jeho chtíči po informacích značnou výhodou. Je to prakticky tajemství za tajemství. Miluje tajemství. Doslova žije z jídla, vody a informací. Je pro každé drama a zábavu. Když se nudí, dovede dělat všelijaké, a to od náhlého měnění chování (které je perfektně herecky provedené) až po flirtování se stejným pohlavím (které nemyslí vážně, jen se dost často nudí natolik, že ho napadají takové věci). Je to charakter, který vás zkrátka nikdy nepřestane překvapovat. Jeden pak vůbec netuší, jestli je vlastně dobrý nebo špatný, protože nikdo neví, jaké jsou jeho úmysly.
Pravda je taková, že Mantelray je v jádru normální lišák. Je vychovaný na jihu a vychovaný tak, že nemůže věřit prakticky nikomu, a to taky nevěří. Přátelsky se chová ke všem, většinou se brzy stane poměrně oblíbeným, především také u samiček, které má ze všeho na světě nejraději a tráví s nimi obecně dost času, ale ve skutečnosti je poměrně vybíravý. Dost jedinců mu nepadne, nebo se mu nějakým způsobem nelíbí, a kromě toho si čas od času přijde nadřazený některým z jedinců svého druhu - zpravidla těm, kteří jsou výše postavení než on, protože těch je mu nejvíce líto.
To vše fakt vyrovnává pohodovým a slušným vystupováním, náhlými výboji energie a skutečnou vášní a loayalitou, kterou chová ke svým nejbližším. Nikdy nezmešká příležitost se předvést pro pobavení, nebo se rvát za své blízké. Hluboko uvnitř je vlastně velice impulzivní, a sám moc neví, co má se sebou dělat. Ve finále je to ale jedno. Sám by řekl, že život prostě musíme žít a jednou umřeme, tak bychom si to aspoň měli užít.

Zajímavosti:
- Mantelray má o ráz řídčí srst než ostatní zástupci lišky obecné - narodil se prakticky v nejjižnějších místech, kde může liška obecná žít, daleko na jih od Saeronu. Jeho předkové tam žili po generace, a i proto jsou o poznání méně huňatí, než jsou normální lišky obecné.
- Je spíš hubější a ladnější než mohutný a silný.
- Má velice příjemný, až zpěvavý hlas, a lehce chraptí. Když se na to jeden nasoustředí, je to opravdu radost poslouchat.
- Poměrně o sebe pečuje, jeho vzezření je vždy do puntíku perfektní, i když má takový typický jižanský “rozcuch” - chlupy na zádech a krku mu jdou skoro do protisměru, když mu je načechrá vítr.
- Na výčet jizev je patřičně hrdý a každou si vzorně pamatuje.
- Je hodně háklivý a vlastenecký vůči své rodině a rodné oblasti, i při procestování velkého kusu světa jí bere jako nejkvalitnější a nejkrásnější místo pro žití, i proto o sobě přemýšlí jako o někom lepším.Historie

- Narodil se daleko na jih od Saeronu, prakticky v nejjižnější přípustné oblasti pro výskyt lišky obecné, uprostřed horoucího léta, společně s pěti sourozenci.
- Jeho rodiče byli oba velice sečtělí a temperamentní jedinci s dobrou reputací a spoustou přátel po celém širém okolí.
- Narodil se do šťastné a svobodné rodiny, měl perfektní a bezstarostné dětství plné nesmyslných her, koupání, rvaček a bezstarostnosti.
- Když trochu dorostl, začal cestovat. Procestoval obrovský kus světa, sem tam se porval, zažil spoustu románků, průšvihů a nikde se nezdržel moc dlouho. I takhle získal svůj poměrně slušný všeobecný přehled a naučil se poměrně dost novým věcem. Zkrátka má o čem povídat.
- Domů se sem tam vrátil, nebo také čas od času cestoval s některým ze svých sourozenců. Jeho nejoblíbenější sourozenec byla sestřička Ramira. Ramira byla nejjemnější a nejpůvabnější stvoření pod sluncem, které Mantelray neskonale miloval a měl neustálou potřebu ji chránit a kazit zároveň, což z nich dělalo nerozlučné duo. Hlavně kvůli ní se několikrát vrátil domů během svých cest.
- Postupem času se dostal až do dalekého Saeronu, kde se plánuje dlouhodobě zdržet a nabrat nové historky a zážitky k vyprávění.


Vlastnosti


MagieSkupinová magieSpecifické magie

Inventář


Diplomy, akce, výpravy…

. . .