Discord slouží pro rychlejší komunikaci mezi hráči a vedením. Také se zde konají rychloakce, při kterých si můžete občas vydělat pár kamínků navíc.

Cadoganavatar

Informace

Profil
Cadogan
[Kadúgan] toto je velšská výslovnost, jinak si to čtěte jak chcete :D

Prašivý pes, krysa a vrána. Co čekat, je to liščí zloděj!
2 Co je moje, je moje, a i to tvoje, je moje. 2

Kde: Keterské jezero
S kým: Xayah
Rozpoložení: Zraněný, po boji. Silně kulhá. Má zraněnou lopatku, kousnutí na krku, na hrudi a nějaké ty škrábance.

PŘI PRVNÍM SETKÁNÍ
Cado si nebere moc servítek. Je drzý, a jak vy k němu tak on k vám. Takže pokud jej pozdravíte a budete se chovat slušně, očekávejte to samé, alespoň z větší části.
Samozřejmě je nedůvěřivý k cizím, ale není to žádný extrém. Nebude kvůli tomu hned agresivní. Ale reagovat může také podle toho, jak se mu zrovna chce.

Známosti:
Newt: Namyšlený blbeček, co si myslí, že se před ním Cado skloní.
Herrea: Prašivá zrzka. Nedovolila jim dokončit souboj
Xayah: Prozatím proti ní nic nemá.
Uživatelské jméno cadogan
Zobrazované jménoCadogan
Skupina Neaktivní
Zaregistrován od 25.5.2019 17:35
Naposledy aktivní 20.10.2020 13:34
Příspěvků 28, zobrazit >
Počet přihlášení 92
Jméno:Cadogan
Pohlaví:samec
Druh:Liška obecná
Datum narození:4.7.2015
Sourozenci:Belewah (♂), Kalesteya (♀), Ylyurid (♀)
Matka/ otec:Felerita / Alondyr
Území:...nemá skupinu...
Partner/ ka:...nemá partnera...
Potomci:...nemá potomky...
Patron:...nemá patrona...

Povaha & zajímavosti

Prašivý pes, krysa, vrána, nebo liška (ne moc)ryšavá… I takovými slovy byste tohohle mladého liščího samce mohli nazývat. Cadoganova povaha je někdy rozporuplná, přesto jeho jednání v daných situacích má smysl. Jak by také ne?
Je to silný samotářský a akční typ, co se nerad zavazuje slovy a službami. Nerad někomu dělá poskoka, slibuje hory doly, a pak to nesplní. To už radši neřekne nic a rozhodne se, až bude vyloženě třeba. Je tedy ve většině času nerozhodný, dokud si situace nežádá okamžité řešení. V tu chvíli se rozhodne ve vteřině a je schopen řídit i ostatní. Ale říkat ostatním liškám co mají dělat, mu je proti srsti. Sám nemá rád, když mu nakazují, a tak nechce to samé dělat ostatním. A co se mu nelíbí, to dá patřičně najevo. Takže u Cadogana platí to staré dobré pravidlo; Jak vy k němu, tak on k vám… většinou.
Cadogan je už od přírody zákeřné stvoření, co se nebojí někomu vrazit pověstnou kudlu do zad. Rozhodně to v mnoha případech pomůže, hlavně když jste samotář a musíte nějak sám přežít beztoho, aniž byste se spoléhali na ostatní. Je sebevědomý. Věří si i proti přesile, ale když to nemá cenu, zvolí logickou cestu, a sice změnu pozice, nebo rychlé zmizení, které se však může proměnit v nečekaný útok. Pouze v málo situacích hraje čestně. Například, střetne-li se v duelu, většinou jedná čestně. Většinou… Podlý dokáže být i při duelu. Šedý lišák je vychytralý, neopijete ho rohlíkem, brekem ani zdánlivým útěkem. Je prozíravý, pozorný a při boji nevěří druhému, tak jako druhý nevěří jemu. Má velmi slušné bojové zkušenosti. Je odvážný, nedá se snadno zastrašit ani odradit neúspěchem. Neustoupí. Pokud má sílu něco zkusit dál, rozhodně to riskne a pokusí se. I přes tuhle lehkou tvrdohlavost po několika neúspěšných pokusech přestane, ale vrátí se, až bude vhodnější příležitost. S tím občas souvisí to, že se chopí příležitosti ukrást si cizí nehlídaný úlovek nebo nehlídanou noru.
Z toho, co jsme se zatím o Cadoganovi dozvěděli je asi jasné, že nemá moc přátel. To je rozhodně pravda. Jelikož nemá rád závazky, nedělá si ani moc přátel, protože mu to přijde jako závazek. Pokud se ale rozhodně a s někým se spřátelí, můžete si být jistí, že tenhle lišák svého přítele nenechá ve štychu. Nechce ho zklamat, nechce mu ublížit. Chce ho chránit za jakoukoliv cenu a je ochoten dopustit se pro jeho dobro hrůzných činů. Svému příteli se zároveň snaží naslouchat. Přátelství si váží, a i když to může být závazek, je to pro Šedého ten typ závazku, který je ochoten úplně ignorovat. Ve svém životě je schopný ignorovat nejen tohle. Někdy ho prostě nezajímá souboj těsně vedle něj, nezajímá ho valící se voda, nezajímá ho sněžná lavina. Někdy ho nezajímá ani aktivita. Takže z bystrého lišáka se stane lenivý ignorant, kterého jakoby omrzel život. Není tomu nikdy tak. Na vaše otázky ohledně lenosti vám může sarkasticky odpovědět, ale nemyslí to úplně vážně. Vždy je tam nadsázka a jakýsi humor, které ne všichni asi úplně pochopí. Někdy je necitlivý až cynický. Ale co se dá dělat? Cadogan je lišák co má za ušima, nic moc ho neoblafne. Má velkou škálu kladných, ale i záporných vlastností. A co jste čekali? Je to přeci šedá liška!

Zajímavosti:
Cadogan ve Velštině znamená „Glory in Battle". Má velikou škálu jizev, ale pod hustou srstí nejsou vidět. Viditelné jizvy má pouze tam, kde je srst kratší. Je to skvělý bojovník i lovec. Umí se přizpůsobit téměř jakýmkoli podmínkám. Dá se považovat za liščího zloděje. Proto ty přezdívky.Historie

V dalekých zemích mírného pásu, v tichých lesích zvaných Teldorath, leželo zdánlivě opuštěné doupě. A v tom doupěti ležela čtyři, před několika hodinami porozená, liščí mláďata. Dvě sestry a dva bratři. Jejich matka, Felerita, nyní hlídkovala před doupětem a netrpělivě vyhlížela otce s potravou. Jistě, potrava byla jen pro matku. Liščata ještě nemohla pozřít maso.
Když se Alondyr, otec těchto liščat vrátil, zjistil, že jeho děti už jsou na světě. Radostné období těmto dvěma rodičům začalo. Jenže jak každý ví, mít čtyři ratolesti v přírodě je pořádná starost a mnoho práce okolo. Rodiče se tedy ani téměř nezastavili. V prvních chvílích otec, a pak i matka. Sourozenci, Belewah, Cadogan, Kalesteya a Ylyurid byly nejenže věčně hladoví, ale i nesmírně zvědaví. Kdykoliv se Alondyr, nebo Felerita otočili, chybělo minimálně jedno mládě, ne-li všechny. Kárání a slova nepomáhala.
Zároveň mezi sourozenci panovala zdravá rivalita. Krom toho, že vyžadovali veliké množství potravy o ni i soupeřili. Belewah se často přetahoval se sestrami. Snažil se jim to totiž vždy uzmout. Samozřejmě ony nechtěly. Jenže velmi často nepočítali s Cadoganem. Když se dva perou, třetí se směje. A tak, i když se postupem času kočkující se sourozenci naučili dávat si pozor, byli velmi často ošizeni o kousek jídla. Šedý lišák si nikdy nenechal ujít svou příležitost.
Krom pár konfrontací s divokými prasaty a jedním nemilým setkáním s rysem bylo dětství malých lišek bezstarostné tak moc, jak jen mohou mít lišky bezstarostný život. Cadogan a sourozenci rostli jako z vody až přišel den, kdy se měli osamostatnit. Jistě e jim úplně nechtělo. Pohodlí domova bylo zkrátka nadevše. Ale potom, co jim byl Matkou vyprášen kožich, si každý řekl, že bude asi nejlepší jít vlastní cestou. Silní a schopní na život o samotě byli dost.
A tak míjely dny i noci a týdny. Za tu dobu si šedý lišák vyvinul svou strategii přežití. Lovil lstí a pokoušel se okrádat, kde se dalo. Kdybychom to řekli opravdu lidově, co nebylo přibité, bylo jeho. Netrpěl však kleptomanií. Nebylo to nutkání, které musel neúprosně poslechnout. Ale byla tu ta příležitost a on ji s radostí využil. Nešlo však jen o kořist. Od matky věděl, že se na v Teldorathu vyskytují jiná liščí území. To, které bylo zanedbané, si přivlastnil. A nejednou došlo na souboj. Jednou ho přistihl starší rezatý lišák. Přišel zrovna ve chvíli, kdy si Ado velmi nezaujatě a drze označil vstup do jeho nory. „ Ty jeden. To je moje nora, mé území! Okamžitě vypadni!“ Zavolal na něj vztekle. Jenže Ado se na něj podíval s provokativním úsměvem a řekl. „ Už je to moje. Měl sis to hlídat líp.“
Došlo tedy na souboj. Cadogan se rval, jak nejvíce mohl, ale byl nezkušený. Lišák jej tedy přemohl. Adovi nezbylo nic jiného, než zmizet. Několik týdnů tedy putoval severozápadně. Narazil na skalnatou část Teldorathu. Byla neosídlená. Rozhodl se na tu usadit. Lovné zvěře bylo všude kolem dost a poměrně málo nebezpečí. Ideální prostředí.
Několik měsíců tu v klidu pobýval, ale jak se dalo očekávat, idylka nikdy netrvá věčně. Šedý lišák si hověl na svém oblíbeném místě na sluníčku. Skoro spal. Vyrušil jej však podivný pach. Ne, ten pach nebyl podivný, ale velice nepříjemný.
Někdo se přišel podívat ke mně domů. Pomyslel si.
Netrvalo dlouho a narušitel se objevil. Tentokráte šlo o černou liščí samici, která ani omylem nepřicházela v dobrém. Bylo to vidět na jejím namyšleném úsměvu, příliš vysoké sebejistotě a nerozvážnosti. Byla mladší než Cadogan, ale Šedý lišák to vytušil, i když vypadala starší minimálně o rok. „ Copak, zabloudila jste, slečno? Nebo jste si spletla trávník a netrefíte domů?“ Zeptal se. Vše co řekl, i to vykání, byl podmět k tomu, aby samici naštval. To se mu povedlo. „ Ale prašivko,“ začala samice, „ myslím, že by ses měl urychleně spakovat, tohle je od teď moje. Navíc si myslím, že nechce přijít o oko, nebo ucho.“ Prohodila jakoby zamyšleně. Cadogan se tím zastrašit nedal, na to byl až moc tvrdohlavý a hlavně měl v plánu lišku obalamutit, aby jí ještě víc potopil. Nelíbilo se mu, jak se k němu chovala. Proto ustoupil ze svého území. Liška triumfálně zabrala noru. Nevěděla, že pravý král je však Šedý lišák.
Ado se potuloval po svém rádoby zabraném území a lišku pozoroval z dálky. Ta ho musela cítit a samozřejmě jej několikrát viděla. Vždy se mu vysmála. Šedý si však počkal, až tak skvostná a jisto jistě urozená dáma uloví větší kořist. Ulovila zajíce, ale tak trochu s Adovou pomocí. Ten jej schválně vyplašil. Když si ta naivka myslela, že má vyhráno a nesla zajíce v zubech, zjistila, že má za sebou stín. Náš samec se okolní rychlostí blesku prohnal a strčil do ní. Ona zavrávorala a upustila kořist. Vrhla se po něm. „Za to zaplatíš!“ Ječela. „ Až naprší a uschne, ty dutá kládo!“ Urazil ji a vrhnul se na ní. Začal boj, kdy si odnesl jizvu přes čumák a roztrhané uši. Ovšem odnesl si toho ještě víc! Zajíc patřil jemu tak i území. Samice si uřízla velikou ostudu a utekla pryč.
Rok žil na tomto území opět spokojeně. Potkal však nepřítele, jemuž se nemohl rovnat. Osamělý vlk. Ado by se s ním nejraději utkal, ale jeden úder tlapy mu stačil na to, aby rychle přehodnotil situaci.
Od té doby se ubíral směrem na jih a protloukal se územími. Potkal mnoho nepřátel, ale nikdy si úplného přítele neudělal. Dvakrát se mu podařilo spřátelit se se soudem na jiném území, ale ani to nevydrželo věčnost. Jednou svému bližšímu příteli pomohl zahnat mladého orla, který si na něm chtěl smlsnout. Jenže pak si přítel našel družku a čekal mladé, lovil i na Adově území. To se mu nelíbilo, a tak jejich přátelství skončilo. Šedý lišák si jako odplatu za způsobené potíže a porušování jasně daných pravidel ukradl pár krys, které byli pro mladé, a vytratil se. Rozhodl se dále, že se mu nechce střídavě usazovat a opouštět území. Rozhodl se tedy cestovat. Ubíral se mnoha směry a Teldorath nechal již dávno za sebou. Skrze své cesty si mimo jiné vydobyl i několik přezdívek, když se dostal na území liše Šedých, kterým vzdoroval a dělal neplechu. Prašivý pes, Vrána, Krkavec, to vše na něj křičeli, když se jej pokusili dostihnout a dokonce jej i zranili. Posléze Skupina liše roznesla zprávu do okolí ohledně Šedého, který byl se svou pověstí ale náležitě spokojen. A když takto vstoupil do krátkých dějin, rozhodl se odejít. Od teď tento šedý zlodějíček putuje světem a hledá to, co by mohl ukořistit a také hledá místo, které by se mu opravdu, ale opravdu líbilo.
Až jednou překročil jakési podivuhodné hranice…


Vlastnosti


MagieSkupinová magieSpecifické magie

Inventář


Diplomy, akce, výpravy…

. . .


U Ž I V A T E L